نکته هائی از کارهای مرتبط با هنر, در فیس بوک استاد داوود شهیدی

چند پاسخ و یا توضیح ناگزیر به دوستان و یاران جوانم که دربارۀ رابطۀ گیف های من در فیس بوک و ارتباط آن ها با من به مثابۀ یک هنرمند, سوأل و یا کنجکاوی دارند.

توضیح آنکه گیف یک پلان و یا شات و یا تصویر است همراه با یک حرکت !

من بسیار اهمیت داده ام در بارۀ موضوعیت "هنر و رسانه" و به خصوص "هنر ویژوال و رسانه" و مورد خیلی خاصتر آن "هنر طراحی در رسانه" و در این باره بسیار مقاله نوشته ام.

این مقاله ها در راستای یک تحول تدریجی رسانه - که با چاپ دستی و سپس صنعت چاپ؛ آغاز می شود و با تکامل فنی و تکنولوژی آن, به مراحل و مراتب نوین و بسیار گسترش یافته ای می رسد که می تواند "نظریۀ دهکدۀ جهانی" را متصور سازد.- قرار دارند که در آنها به بحث در بارۀ تغییرات ناگزیر هنر و زیباشناسی همراه و هم شآن آن در روش و تکنیک و ارتباط گیری مبتنی بر پیام رسانی و هم خلق گفتمان خلاق با مخاطب گسترده نیز می شود.

باری من دربارۀ عرصۀ اینترنت و تکامل فرم و محتوی در کارتون و کاریکاتور نیز بسیار گفته و نوشته ام که در کیهان کاریکاتور بسیار یافت می شود. و اینکه پتانسیل حرکت های نهان در کارتون و کارتون استریپ را چگونه می توان به شکل شات های سینمائی آشکار و طراحی کرد و بازنمائی نمود. که این در گیف میسر است که من در کارهای ادوارد گوری نشان دادم و تآثیرش را باز گفتم و همینطور موضوعات طنز هولناک و گروتسک را مطرح کردم.

به هر حال هرچه در فیس بوک من مطرح می شود برای کار من به عنوان "هنر به مثابۀ موضوع مطالعه" است و بس!  
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic